Arama Sonuçları

2018’de AB Ülkelerinin Vatandaşlık Verme Şartları Nelerdir?

Avrupa Birliği üyesi bazı ülkeler, yabancı yatırımları arttırma politikaları kapsamında ülkeye sermaye girişi sağlayan kişilere oturum izni ve sürece göre vatandaşlık verebiliyor. Bu konunun gündemden düşmemesinin nedenlerinden birisi, ülkelerin yabancı sermaye ile iç ekonomik riskleri en aza indirmek istemesi. 

Dünya üzerinde birçok ülke, yatırımcılara oturum izni ve vatandaşlık sunabiliyor, bu yazıda Avrupada yatırım yolu ile diğer ülkelere göre nispeten daha kolay vatandaşlık alınabilecek ülkeleri ve şartlarını ele alacağız. 2018 yılında AB ülkelerinin vatandaşlık verme şartları nelerdir, öğrenelim.

Yatırımcılara Oturum İzni ve Vatandaşlık Veren AB Ülkeleri

Yunanistan

Türkiye’den talebin en yoğun olduğu ülkelerden birisi olan Yunanistan’da, 2018 yılı itibariyle minimum 250 bin Euro tutarında gayrimenkul yatırımı yaparak siz de hayallerinizi gerçekleştirme yolunda bir adım atabilir, AB vatandaşı olmanın kapısını aralayabilirsiniz. Yunanistan’da yatırım yaparak vatandaş olma şartlarını incelemek için tıklayın.

 

Portekiz

Portekiz de, yatırım yolu ile yaşama ve oturma hakkı veren AB ülkeleri arasında yer alıyor. 2012 yılında PGRP (Portekiz Altın Vize Programı) devreye girmiştir ve gayrimenkul yatırımı başta olmak üzere, yatırımcılara birçok alternatif sunan çok yönlü bir teşvik programı olarak öne çıkmıştır. Portekiz’de bir mülk sahibi olarak oturma izni alabilirsiniz. Portekiz’de yatırım yaparak oturum izni ve vatandaşlık alma konularında bilgi almak için tıklayın.

 

İspanya

İspanya, Portekiz ve Yunanistan’a benzer şekilde birçok farklı yatırım modeli ile oturum izni alabileceğiniz, çifte vatandaşlık için başvuru yapabileceğiniz bir ülke. Gayrimenkul yatırımının yanı sıra devlet tahvillerine yatırım, girişim sermayelerine ya da özel şirketlerin hisse senetlerine yatırım yaparak İspanya Altın Vize Programı’na dahil olabilirsiniz. İspanya’da oturum izni alma yolları konusunda bilgi almak için tıklayın.

 

Karadağ

AB üyesi olmasa da, uzmanlara göre 2022 yılından önce AB’ye katılmasına kesin gözüyle bakılan Karadağ, AB üyesi ülkelere nazaran daha uygun yatırım bütçeleri ile oturum ve vatandaşlık iznine başvurulabilecek ülkeler arasında. Hızla büyüyen bir ekonomiye sahip, geleceğin AB üyesi bir ülkesi olan Karadağ’da bir şirket kurarak siz de geleceğinizi garanti altına alabilirsiniz. Karadağ’da yatırım yolu ile çalışma ve oturum izni hakkında bilgi almak için hemen tıklayın.

Golden Visa Programından Kimler Faydalanabilir?

 

Başvuru sahibi, Avrupa Birliği üyesi olmayan bir ülkenin vatandaşı olmalıdır.
Başvuru sahibinin adli sicil kaydı bulunmamalıdır.
Başvurusu sahibinin 280.000 Euro’dan başlayan farklı gayrimenkul seçeneklerine yatırım yapabilmesi gerekmektedir.

Program kriterlerine uygun olduğunuzu düşünüyorsanız, bizimle iletişime geçerek, kendiniz ve sevdikleriniz için yeni bir hayat ve karlı bir gayrimenkul yatırımı yapma fırsatını kaçırmayın.
Canlı sohbet kısmından uzman danışmanlarımız ile iletişime geçebilir, iletişim formuna bilgilerinizi bırakarak, Portekiz, İspanya, Yunanistan yatırım rehberlerine ulaşabilirsiniz.