Arama Sonuçları

Avrupada Ev Alıp Oturum Hakkı Kazanmak İle İlgili Merak Edilenler

Posted by baris susar on Mart 22, 2018
| 0

Avrupada oturma hakkı kazanabilmek için izlenebilecek en kolay yöntemlerden birisi konut satın almak. Her ülkenin kendine özgü kuralları doğrultusunda oturma izni için farklı politikalar izlemektedir.

İspanya ve Portekiz’de konut yatırımı ile oturum hakkı kazanma şartları nelerdir, sizler için araştırdık.

Avrupada Ev Alıp Oturum Hakkı Kazanmak

İspanya’da oturma hakkı elde etmek için ne kadar bir meblağ karşılığında gayrimenkul almanız gerekir?

İspanya hükümetinin kanunları doğrultusunda oturma izni alabilmeniz için alt limit 500.000 Euro. Bir ya da birden çok ev satın alabilirsiniz fakat bunların toplam değerinin alt limiti karşılaması gerekli.

Oturma izninizin İspanya’daki süresi 1 yıl olmakla birlikte gerekli taktirde bunu 2 kez uzatabilirsiniz. Toplamda 5 yıl boyunca oturma izni aldıktan sonra bir 5 yıl daha oturma hakkı elde edeceksiniz.

Toplamda geçen 10 yılın sonunda ise İspanya vatandaşlığa geçmeniz mümkün.

İspanya’da gayrimenkul almanızın bir güzel tarafı daha var. Bulunduğunuz süre boyunca orada ikamet etmek zorunda değilsiniz.

İspanya’daki yatırımlarınızı kiraya vermeniz mümkündür. Bu süreç boyunca dilerseniz yatırımlarınızdan kira alabilirsiniz.

Alacağınız gayrimenkulü seçtikten ve imzalar atıldıktan sonra ödemenin hemen yapılması gerekiyor. Kredi ya da Mortgage kabul edilmiyor.

Yatırımı yaptıktan sonra eşiniz ve ailenizde bulunan 21 yaşının altındaki aile fertleri de aynı şekilde sizinle beraber aynı haklara sahip oluyor.

İspanya vatandaşı olduktan sonra yatırımını yaptığınız gayrimenkulü satabilirsiniz.

Oturma hakkı kazandıktan sonra tüm sağlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz ve çalışma hakkı elde edersiniz.

Portekiz’de oturma hakkı elde etmek için ne kadar bir meblağ karşılığında gayrimenkul almanız gerekir?

İspanya ile paralel olarak Portekiz’de de alınacak ev ya da evlerin toplam fiyatının 500.000 Euro’yu ulaşması gerekiyor. Bu yapılan yatırımın karşılığında ise Portekiz’de oturma hakkı ve Schengen ülkelerinin tamamında serbest dolaşım hakkı elde edersiniz.

Sürecin en güzel yanı ise 6. senenizin sonunda vatandaşlığa başvurabilmeniz. Böylelikle Avrupa Birliği vatandaşı olma imkanına erişirsiniz.

Yatırımlarınızı kiraya verebilirsiniz.

Gayrimenkul satışını tamamlar tamamlamaz 500.000 Euro’yu ödemeniz gerekiyor. Kredi kabul edilmiyor.

21 yaşının altındaki aile bireyleri de sizinle aynı haklara sahip oluyor. 21 yaşının üzerindeki aile bireyleri devam eden eğitim ve öğretim sürecine yurt dışında devam edebilme imkanına ulaşıyor.

 

İspanya ya da Portekiz’de yüksek kira getirili ve değerlenme potansiyeli yüksek ev satın alarak yatırım yapma düşünceniz varsa, Avrupada ev alıp oturum hakkı kazanmak konusunda deneyimli gayrimenkul danışmanlarımıza, web sitemiz üzerinden anında ulaşabilir, bilgi alabilirsiniz.