Arama Sonuçları

Kültürel Hazinesi İle Büyüleyen Liman Şehri: Porto

Lizbon’un ardından Portekiz’in en büyük şehri olan Porto, beklentilerinizi fazlasıyla karşılayacak sevimli bir liman şehri. Portekiz’in bu güzel şehrinde sizi nelerin beklediğini sıralayalım…

Ülkesine ismini veren Porto şehri aynı zamanda dünyanın en tatlı şaraplarının üretim merkezi. Geçmişi 1756’ya dayanan bir yasa ile şarabın yapıldığı üzüm çeşidi ve şarabın tarifi koruma altındadır.

 

Dünyanın en eski ve mimari anlamda en şık kütüphanelerinden olan Livraria Lello her sene milyonlarca turistin akınına uğrayan bir ilgi odağı. Harry Potter’ın yazarı J. K. Rowling’in kült eserini, bu kütüphaneden aldığı ilhamla yazdığı biliniyor.

 

Eğer tarihe ilginiz varsa Porto tam size göre bir şehir. Rio Doura nehrinin kuzey tarafındaki bölge UNESCO’nun dünya mirası listesinde. Daracık ve sıcak sokaklarında gezinirken Kuzey Avrupa’nın el değmemiş tarihini hissedebilirsiniz.

 

Porto şehrinde dünyanın en rahatlatıcı festivallerinden birisi yapılmakta: Sao Joao Festivali.

23 Haziran gecesi genç-yaşlı demeden insanlar sokaklara akın eder ve gece boyunca yaz mevsiminin gelişini kutlar. Bir günlüğüne de olsa tüm yılın stresini bu festivalle çıkarabilirsiniz. Festivalde plastik ve can acıtmayan oyuncak balta kullanılıyor ve tüm şehir yeni mevsime çocuklar gibi eğlenerek giriyor.

 

6 adet köprüsüyle birlikte Avrupanın en çok köprüye ev sahipliği yapan olan Porto ayrıca dövme çelikten balkonları, rengarenk çatıları, büyüleyici kilise kuleleri ile mimari karakterini kısa sürede hissettiren bir şehir.

 

Portekiz’in en büyük ikinci şehri olmasına karşın, Portekiz’de sanatın başkenti olarak da ifade edilebilir.

 

Şehrin takımı FC Porto, 7 kez Avrupa Kupası kaldıran ülkenin en başarılı futbol kulübü. Futbolu seviyorsanız doğru yerdesiniz.

 

Avrupanın nevi şahsına münhasır şehri Porto’yu mutlaka keşfedin!

 

Klasik Avrupa şehri imajından birçok yönüyle sıyrılan Porto gastronomik bir hazine, mimari bir zenginlik ve renkli bir kültür ile sizi bekliyor.

Golden Visa Programından Kimler Faydalanabilir?

 

Başvuru sahibi, Avrupa Birliği üyesi olmayan bir ülkenin vatandaşı olmalıdır.
Başvuru sahibinin adli sicil kaydı bulunmamalıdır.
Başvurusu sahibinin 280.000 Euro’dan başlayan farklı gayrimenkul seçeneklerine yatırım yapabilmesi gerekmektedir.

Program kriterlerine uygun olduğunuzu düşünüyorsanız, bizimle iletişime geçerek, kendiniz ve sevdikleriniz için yeni bir hayat ve karlı bir gayrimenkul yatırımı yapma fırsatını kaçırmayın.
Canlı sohbet kısmından uzman danışmanlarımız ile iletişime geçebilir, iletişim formuna bilgilerinizi bırakarak, Portekiz, İspanya, Yunanistan yatırım rehberlerine ulaşabilirsiniz.