Arama Sonuçları

Lizbon’da Kira Garantili Yatırımlık Bir Ev Fırsatı

Posted by baris susar on Mayıs 30, 2018
| 0

Lizbon, Portekiz’in en renkli şehirlerinden. Sosyal yaşamı ve kültürel kimliği ile yüz binlerce turist çeken Lizbon’da birçok semt, bu özelliklerinden ötürü gayrimenkul yatırımları anlamında gözde olmayı başardı.

Hayatın asla durmadığı bir turizm merkezi

Lizbon, Portekiz’in sosyo-kültürel anlamda merkezi. Her sene yüz binlerce turisti ağırlayan şehir, barındırdığı renkli kimliğinden ötürü Avrupanın en önemli turizm merkezlerinden birisi haline geldi. Bu durum şehrin ekonomisine ve yatırım potansiyeline de doğrudan etki yaptı. Lizbon’da ev sahibi olmak, bu sebeplerden ötürü birçok yatırımcının rüyası haline geldi.

Lizbon gayrimenkul yatırımı avantajları

Küresel yaşam kalitesi endeksinde üst sıralarda yer alan ülkelerden Portekiz’de aralarına her geçen gün yenileri eklenen kentsel dönüşüm odaklı konut projeleri, yatırımcılar için dikkat çekici. Peki bunun nedeni nedir? Artan talep, özellikle küresel 2008 krizinin ardından ciddi boyutlara ulaşmış durumda. Lizbon gayrimenkul fiyatları, son 10 sene içinde %70’e yakın bir oranda artış gösterdi.

Lizbon’daki durumun, Portekiz ortalamasının üzerinde olduğunu söylemek de iddialı olmaz, zira Lizbon, ülkenin yatırımcı tarafının dışında turistlerin de ilgisini çeken, Avrupanın kültürel merkezlerinden, en önemli liman şehirlerinden bir tanesi.

Euro bazında değer kazanan bir yatırım

Lizbon gayrimenkul yatırımlarında, yaptığınız yatırımın Euro bazında değerini koruması, arttırması da diğer bir avantaj. Euro bölgesi üyelerinden Portekiz’de, küresel dünyanın en geçerli iki para biriminden Euro bazında değer kazanacak evinizin kazancı, TL bazında oluşabilecek dalgalanmalardan da etkilenmeyecektir. Ancak tabii ki, Portekiz’de ev sahibi olmanın en büyük artısı, birçok kişinin hayalini kurduğu ‘oturum izni ve çifte vatandaşlık hakkı’.

Portekiz’de Golden Visa programı ile oturum izni almak

Portekiz hükümeti, Golden Visa programı kapsamında gayrimenkul yatırımı yapan kişilere, şartların sağlandığı taktirde oturum izni ve ilerleyen süreçte çifte vatandaşlık teklifi sunmaktadır. Gayrimenkul yatırımı yaptıktan sonra, çok kısa süre içinde sonuçlanan Golden Visa başvurunuzun ardından Schengen Ülkeleri’nde vizesiz bir şekilde serbest dolaşım hakkınız da olmaktadır.

Golden Visa avantajı ile, Cais do Sodre’de harika bir proje

Portekiz’de gayrimenkul yatırımı yapmanın artılarından bahsettik, şimdi de sizlere Lizbon’un en dikkat çeken konut projelerinden, Cais do Sodre’yi tanıtacağız.

Cais do Sodre, Lizbon’un en merkezi noktalarından bir tanesinde. Alfama Mahallesi’nin hemen yanıbaşında, tarihi bir muhit.

2018 içinde anahtar teslim!

Cais do Sodre bölgesinde, dikkat çekici Lizbon mimari anlayışı ile inşa edilmiş bir yapının restore ve yenilenme sürecinin ardından, 2018’in Ekim ayında hazır olacak projenin %20’si tamamlanmış durumda.

Projede, Cais do Sodre bölgesinin lokasyon avantajı da en çok dikkat çeken noktalardan. Şehrin bazı önemli noktalarına olan uzaklıklar şu şekilde;

-Şehrin en hareketli caddelerinden Rua Sao Paulo caddesinin 1. paralelinde,

-Tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz Time Out market sadece 500 metre,

-Cais do Sodre Tren İstasyonu’na 700 metre,

-Şehrin buluşma noktası Luís de Camões Meydanı’na 700 metre.

Kira garantili bir yatırım fırsatı

25 metrekare ile 39 metrekare arasında değişen 6 rezidanstan oluşan projenin en dikkat çeken özelliklerinden birisi de, üç sene boyunca %4 kira getirisi garantisi sunması. Euro bazında kira garantisi, yatırımcılar açısından oldukça kayda değer bir taahhüt. İlk üç sene içinde yatırımınızın minimum %12’sini geri alabileceğiniz gibi, konut değer artışı ya da kiraya yansıyacak bir artış da lehinize olacak.

Cais do Sodre projesi ile ilgili diğer detayları incelemek ve gayrimenkul danışmanlarımızdan konu ile ilgili bilgi almak için, aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz. Avrupada oturum izni ve çifte vatandaşlık şansı sunan bu müthiş yatırım fırsatını kaçırmayın…