Mülk Arama

€ 0 to € 10.000.000

We found 0 results. Do you want to load the results now ?
Mülk Arama

€ 0 to € 10.000.000

we found 0 results
Arama Sonuçları

Lizbon’un En Gözde Bölgeleri Deyince, Akla “Bairro Alto” ve “Bica” Gelir!

Yurt dışında gezip gördüğümüz çoğu yeri yaşadığımız yerlere benzetme eğilimimiz meşhurdur. Bu anlamda Lizbon’un en gözde bölgeleri Bairro Alto ve Bica için Asmalımescit’in en popüler zamanlarını andırıyor desek, yanlış bir tanımlama yapmış olmayız.

Çok uzun yıllardır insanların sokaklarında keyifle vakit geçirdiği, hafta sonu ya da hafta içi fark etmeksizin çevredeki mekanları doldurduğu ve gece hayatının merkezi diyebileceğimiz yer, Bairro Alto. Hatta tam da bu özelliğinden ötürü günümüzde kısaca “o Bairro” yani güneş battığında her şeyin olduğu yer şeklinde anılıyor.

Bölgeye adımınızı attığınız andan itibaren genç ve öğrenci ağırlıklı kalabalık sizi karşılıyor. Meşhur Rua da Atalaia, Rua do Diário de Notícias ve Rua da Barroca sokaklarında gezerken, yükselen müzik sesleri ve kahkahalar insanı oldukça neşeli bir moda sokuyor. Gündüzleri ise yine  turistlerin bir numaralı çekim merkezi olan Bairro Alto’daki Rua de Norte caddesinin ünlü butiklerinde insanların trendleri yakaladığını görebilirsiniz.

Hem geleneksel hem de en çağdaş yaşam tarzlarını bir arada barındırma özelliği ile Bairro Alto, entelektüellerin de yaşamak için tercih ettiği yerlerin başında geliyor. Şehir merkezinin en önemli bölgelerine komşu konumu ve sunduğu zengin ulaşım seçenekleri ile Lizbon’un göz bebeği.

Bairro Alto’nun hemen altındaki şık mahallelerden geçen ve şehrin en dikkat çekici füniküleri Elevador da Bica, sizi şehrin bir diğer gece hayatı merkezi olan Bica mahallesine ulaştırıyor.

Yaşarken insana kendini daimi bir tatilde gibi hissettiren Lizbon’da her gün yeni bir kültürel aktivite keşfedebilir, plajda zamanınızı geçirebilir, dünya modasının temsilcisi butiklerde dolaşabilir ya da gurme mutfağının en nadide örneklerinin tadına bakabilirsiniz. Tabii, hangi bölgesinde yaşadığınızın da burada önemi büyük çünkü her birinin kendine has bir ambiyansı var. Bairro Alto’dan sonra kısaca diğer bölgelerden de söz etmek gerekirse;

– Baixa, Rossio, and Restauradores: Yerel halkın ve turistlerin mağazaları gezdiği, anıtları ziyaret ettiği ve restoranlara gittiği bölgeler

– Bairro Alto, Bica ve Cais do Sodré: Lizbon gece hayatının merkezleri

– Castelo, Alfama ve Mouraria: Şehrin tarihi kalbi, geçmişin ruhu ile dolu ve 19. Yüzyıldan günümüze kadar uzanan Portekiz halk müziği türü Fado’nun doğduğu yer

Yaşamak için bu bölgelerden hangisini tercih ederseniz edin, bazı şeyler var ki hepsinde aynı. Neler mi? Yerel kahvecinizde sabah kahveniz “bica”nın tadını, yanında bir “torrada” yani tam kıvamında kızartılmış kalın beyaz ekmek ya da “pastel de nata” yani geleneksel bir hamur işi olan kremalı tart ile çıkarabilirsiniz. Ardından şehir parklarında gezintiye çıkıp, Avenida de Liberdade’nin ağaçlı yollarında yürüyerek limana inebilir ve tekneleri izleyebilirsiniz. Öğleden sonra ise İspanyolların meşhur mağazası “El Corte Inglés”e uğrayabilir, süpermarketten ev alışverişinizi yapabilir, Cineplex’te bir film izleyebilirsiniz. Bazı günlerse şehirden biraz uzaklaşıp, Cais do Sodré istasyonundan tren ile bir saat uzaklıktaki Cascais’e gidebilirsiniz. Körfez kenarındaki Hotel Baía’nın verandasında öğle yemeğinizin tadını çıkarabilir, şehir merkezindeki atlı karınca ile çocukluğunuza dönebilirsiniz. Sonra yeniden şehir merkezine dönüp, tarihi tiyatro salonu Estrela Hall’da Lizbonlu oyuncular tarafından İngilizce olarak sergilenen bir performansı izleyebilirsiniz.

Paris, Londra ya da Madrid gibi Avrupa başkentleri ile kıyaslandığında çok daha düşük günlük yaşam maliyetlerine sahip Lizbon’un en hareketli ve gözde bölgelerinden birinde ev sahibi olmak isterseniz, portföyümüzde hem mimari hem de fiyat olarak çok ilginizi çekecek bir fırsat olduğunu sizlerle paylaşmak isteriz.

Detaylar için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz. Uzman danışmanlarımız tüm sorularınızı yanıtlamak için her zaman hizmetinizde.

https://nli.com.tr/properties/portugal-lisbon-apartment-sale-rua-da-bica-duarte-brn112/