Arama Sonuçları

Portekiz’in Lizbon Şehrinde Çifte Vatandaşlık Avantajıyla Yatırımlık Bir Konut Projesi

Posted by baris susar on Mayıs 22, 2018
| 0

Portekiz’in, yüzlerce yıl öncesinin barok mimari kültürünü yaşatan büyüleyici yapıları ve köprüleri ile görenleri büyüleyen şehri Lizbon, turistlerin olduğu kadar gayrimenkul yatırımlarıyla ilgilenenlerin de ilgi odağı. Bloomberg’de geçtiğimiz ay yayınlanan bir haberde ‘Lizbon’da 2017 yılındaki emlak fiyatlarının, 2007 yılının %67 üzerinde’ olduğu bilgisi ile birlikte, bu yükselişin süreceği tespiti de paylaşıldı…

Portekiz’de gayrimenkul yatırımı trendi sürerken, bugünlerde en dikkat çeken konut projelerinden bir tanesi, Lizbon’un köklü merkezlerinden Penha de França bölgesinde yükseliyor.

Hayatın tüm renkleri ile, şehrin kalbinde

Lizbon’da sosyal ve kültürel merkezlere yakınlığı ile bilinen şirin bir muhit olan Penha de França için, şehrin kalbinde dersek abartı bir tabir olmaz. Deniz seviyesinden 100 metre yükseklikte bir tepede yer alan Penha de França’da, kahvenizi şehrin en iyi manzaralarından birine karşı içiyorsunuz.

Penha de França, şehre hakim olan konumundan ve seneler içinde harmanlanan, gelişen kültürü ile bugün hâlâ en özel lokasyonlardan bir tanesi. Şehre, hatta ülkeye yön veren birçok insanın yaşadığı bu bölgede, bugün orta ve üst gelir düzeyinde birçok aile yaşamını sürdürüyor. Sadece ileri yaş ortalamasından insanların ya da gençlerin değil, her yaş grubundan birçok kişinin tercih ettiği modern, kendine has bir kültüre sahip ve güvenli bir yer.

Fotoğraf: Filipa Scarpa

Parkların ve yeşil alanların şehir hayatıyla iç içe geçtiği, aradığınız her şeye birkaç adım uzaklıkta yaşarken aynı zamanda huzuru ve sakinliği de bulabileceğiniz bir bölge Penha de França…

Penha de França’da bir gayrimenkul yatırımı fırsatı!

Lizbon’un bu güzel bölgesinde, eski evlerin restoresi sürüyor ve modern bir mimari yaklaşımla, rüya gibi evler karşımıza çıkmakta. Yazının başında bahsettiğimiz Bloomberg kaynaklı haberde, Lizbon’daki gayrimenkul yatırımı trendinin güçlü bir şekilde sürdüğü ve 2018 yılında, 2017’deki yatırımların iki katına çıkabilmesinin olası görüldüğünden söz ediliyordu. Evlerin fiyatlarındaki artışın bir sebebi, Lizbon’da restore edilen bu evlere karşı ilginin hâlâ yüksek olması ve talebin artması.

Bu bölgede ev sahibi olmanın iki büyük avantajından birisi, yaptığınız yatırımın değerlenmesi… İkinci önemli avantaj ise Portekiz hükümetinin Golden Visa prosedürü kapsamında, ev alan yatırımcılara oturum izni vermesi. Oturum izni aşamasının ardından, çifte vatandaşlık almanız da mümkün. Şimdi eve geri dönelim ve özelliklerine bakalım…

Lizbon’un merkezinde, yeşil alanlarla iç içe bir proje

Lizbon’da, park ve bahçelerin her sokakta karşınıza çıktığı bu nezih mahallede yer alan apartman, tamamen yenilenmiş bir proje.

52 ile 88 metrekare arasında değişen 17 daireden oluşan bu bina, metro istasyonuna sadece 700 metre uzaklıkta, otobüs istasyonlarının ise yanıbaşında yer alıyor. Tarihi ve turistik bölgeler, okul ve eczaneler, restoranlar ve eğlence merkezleri sadece birkaç adım…

Hayatın hızına adapte olacak kadar dinamik, huzuru hissettirecek kadar sade

Lizbon gibi hayatın renkli ve dolu dolu yaşandığı bir şehirde iç alan kullanımını optimize edecek bir mimari ile karşınıza çıkan bu evler, aradığınız her şeyi bulabileceğiniz ve yaşam tarzınıza göre her detayını dizayn edebileceğiniz bir esneklik barındırıyor.

Şehrin manzarasına hakim bir lokasyonda, baştan başa yenilenmiş modern bir evde yaşarken, aynı zamanda Lizbon’a karakterini veren mimari anlayışın içinde, tarihte yaşamak gerçekten masalsı.

Hepsinin dışında, Avrupa Birliği ülkesi Portekiz’de oturum hakkı ve çifte vatandaşlık şansına sahip olma ayrıcalığı ile, Lizbon’da bir gayrimenkul yatırımı gerçekten oldukça büyük bir fırsat.

Proje ile ilgili fiyat detaylarını öğrenmek ve Avrupa gayrimenkul yatırımları konusunda profesyonel olan NLI danışmanları ile iletişime geçerek süreç hakkında bilgi sahibi olmak için ilan sayfamıza tıklayabilirsiniz: