Arama Sonuçları

İspanya Golden Visa ile Ayrıcalıklı Bir Yaşam Başlıyor!

Golden Visa (Altın Vize) İspanya programı, İspanya’da gayrimenkul yatırımı yaparak oturum izni almanıza ve Schengen ülkelerinde serbest dolaşım hakkı elde etmenize olanak tanıyan ayrıcalıklı bir oturum programıdır.

Üstelik her geçen gün daha fazla talep gören bu program ile, İspanya’da çalışma, iş kurma, eğitim ve sağlık hizmetlerinden yararlanma haklarına da sahip olabilir, ilerleyen dönemlerde vatandaşlığa başvurarak Avrupa Birliği Pasaportu alabilirsiniz.

Tüm Detaylarıyla İspanya Golden Visa Süreci

Başvurunun İlk Adımı, Gayrimenkul Yatırımı!
NLI Goldenvisa İspanya Ev Alana Çifte Vatandaşlık, Gayrimenkul, Yatırımcı Vizesi, Satılık Ev, Daire

Sizin adınıza İspanya’nın tüm bölgelerini araştırarak oluşturduğumuz gayrimenkul portfolyosundan tercihinizi yapıp, İspanya’nın dilediğiniz bölgesinde yapacağınız 500.000 EURO tutarında gayrimenkul yatırımı ile Golden Visa programına katılmaya hak kazanabilirsiniz. Yapacağınız gayrimenkul yatırımı aracılığıyla programa katıldıktan sonra İspanya’da oturma hakkı ve Schengen ülkelerinin tamamında serbest dolaşım hakkı elde edersiniz.

Oturma izni ilk etapta 2 yıllık süre ile verilir ve ikinci yılın sonunda 5 yıllık olarak yenilenir. Gayrimenkul araştırmasından satın alma işlemine ve Golden Visa başvurusunun tüm süreçlerinde hizmetinizde olan firmamız, oturum hakkı aldıktan sonra satın aldığınız gayrimenkulü kiraya vermek isterseniz de sizlere yardımcı olmaktadır.

İspanya Golden Visa Başvuru Koşulları:
 • Başvuru sahibi, Avrupa Birliği üyesi olmayan bir ülkenin vatandaşı olmalıdır.
 • Başvuru sahibinin İspanya’da en az 500.000 EURO değerinde bir veya birden fazla gayrimenkul satın alması gerekmektedir. Belirtilen gayrimenkul tutarının tamamı satış sözleşmesinin imzalanmasının ardından ödenmelidir. Mortgage veya kredi ile yatırım yapmak mümkün değildir.
 • Başvuru koşulu olan en az 500.000 EURO değerinde gayrimenkul yatırımı, tek bir gayrimenkule yapılmak zorunda değildir. Birden fazla gayrimenkul satın alınması durumunda, bu gayrimenkullerin toplam tutarının 500.000 EURO olması koşulu aranmaktadır.
 • Başvuru sahibinin adli sicil kaydı bulunmamalıdır.
Geleceğe Yaptığınız Yatırım Bugünden Kazandırıyor!

Eğer gayrimenkul yatırımı ile Golden Visa programına katılmaya karar verdiyseniz, oturum hakkı aldıktan sonra sahip olduğunuz gayrimenkulü kiraya vererek gelir de elde edebilirsiniz.

İspanya Golden Visa programına başvuru yaptıktan sonraki süreçte alacağınız oturma izni sayesinde İspanya’da diğer İspanyol vatandaşları ile benzer haklardan yararlanmaya başlarsınız. Bu haklar içerisinde iş kurma, sağlık ve eğitim hizmetlerinden yararlanma, İspanya’da dilediğiniz kadar yaşama ve  Schengen bölgesinde yer alan Avrupa ülkelerine vizesiz seyahat gibi ayrıcalıklar yer almaktadır.

Üstelik bu program çerçevesinde kalıcı oturma izni alınabilmesi için İspanya’da kalma zorunluluğu bulunmamaktadır. Programın sunduğu bu esneklik, yatırımcı ve başvuruya dahil aile bireyleri için büyük bir kolaylık sunmaktadır.

NLI Goldenvisa İspanya Ev Alana Çifte Vatandaşlık, Gayrimenkul, Yatırımcı Vizesi, Satılık Ev, Daire
Golden Visa, Eşsiz Avantajlarla

Size Avrupa’nın Altın Anahtarını Sunuyor!

 • İspanya ve diğer tüm Schengen ülkelerine vizesiz giriş yapma hakkı
 • Gayrimenkul yatırımı ile hızlıca oturum hakkı kazanımı
 • Oturum hakkının yanı sıra, İspanya sınırları dahilinde bir İspanya vatandaşının sahip olduğu tüm sağlık ve eğitim hizmetlerinden faydalanma; iş kurma ve çalışma hakkına sahip olma ayrıcalığı
 • Yatırımcı ile birlikte eşinin ve 21 yaşın altındaki diğer aile fertlerinin de programa dahil olma hakkı
 • Kalıcı oturma izni alınabilmesi için İspanya’da kalma zorunluluğunun bulunmaması
 • Oturum izni aldıktan sonra geçen 10. yılın sonunda İspanya vatandaşlığına başvurma hakkı
 • Oturma iznini aldıktan sonra gayrimenkulünüzü kiraya verme ve vatandaşlığa hak kazandıktan sonra satma hakkı
İspanya Vatandaşlığına Giden Yolda Unutulmaması Gerekenler!
 • İspanya Golden Visa ile alacağınız, sizi ve ailenizi kapsayan oturma izni, ilk etapta 2 yıllık süre ile verilir ve ikinci yılın sonunda 5 yıllık olarak yenilenir.
 • Oturma izni yenileme işlemi,ilk 5 yıl ardından 5’er yıllık sürelerle devam eder.
 • İspanya’da oturma izninizin yenilenmesi için aranılan koşul: Gayrimenkulünüzün satılmaması ve ikametiniz süresince herhangi bir adli sicil kaydına sahip olamamanızdır.
 • Geçici oturum izninizi daimi oturuma çevirmek isterseniz, 5 yıllık süre içinde İspanya’da her yıl 183 gün ikamet etmeniz gerekmektedir.
 • İspanyol vatandaşlığına geçip, ikinci bir pasaport sahibi olmak isterseniz, 10 yıllık süre içinde İspanya’da her yıl en az 183 gün ikamet etmeniz zorunludur.
 • Temel düzeyde İspanyolca bilgisi, vatandaşlık başvurusu için gereken şartlardan birisidir.

İspanya Golden Visa Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

İspanya çifte vatandaşlığına sahip olmak için 500 bin Euro değerinde, bir veya birden fazla yatırım yapmak gereklidir. Bu yatırımı gerçekleştirdikten 10 yıl sonra vatandaşlık başvurusu yapabilirsiniz. Başvuru yapmak için 10 yılın son 5 yılı boyunca, İspanya’da yılda en az 6 ay boyunca sürekli ikamet etmeniz gerekmektedir.

1- Başvuru sahibi Avrupa Birliği üyesi olmayan bir ülkenin vatandaşı olmalıdır.
2- Başvuru sahibi Yunanistan’da en az 500 bin Euro değerinde gayrimenkul satın almalıdır ve bu tutarın tamamı satış sözleşmesinin imzalanmasının ardından ödenmelidir.
3- Başvuru sahibinin adli sicil kaydı bulunmamalıdır ve ülkeye legal yollardan girmiş olması gerekmektedir.
4- Bu yatırımı gerçekleştirdikten10 yıl sonra vatandaşlık başvurusu yapabilirsiniz. Başvuru yapmak için 10 yılın son 5 yılı boyunca, İspanya’da yılda en az 6 ay boyunca sürekli ikamet etmeniz gerekmektedir.

İspanya Golden Visa Programı, İspanya hükümeti tarafından 2012’de yürürlüğe kondu. Ülke sınırları içerisinde gayrimenkule yapılacak en az 500 bin Euro değerinde yatırım ile İspanya’da ikamet ve çalışma izni sağlayan bu kapsamlı oturum programının amacı, ülkeye yatırımcı çekmek ve gayrimenkul piyasasını hareketlendirmek.

1- Başvuru sahibi Avrupa Birliği üyesi olmayan bir ülkenin vatandaşı olmalıdır.
2- Başvuru sahibi Yunanistan’da en az 500 bin Euro değerinde gayrimenkul satın almalıdır ve bu tutarın tamamı satış sözleşmesinin imzalanmasının ardından ödenmelidir.
3- Başvuru sahibinin adli sicil kaydı bulunmamalıdır ve ülkeye legal yollardan girmiş olması gerekmektedir.
4. Bu yatırımı gerçekleştirdikten 10 yıl sonra vatandaşlık başvurusu yapabilirsiniz. Başvuru yapmak için 10 yılın son 5 yıl boyunca, İspanya’da yılda en az 6 ay boyunca sürekli ikamet etmeniz gerekmektedir.

Vergi ve masraflar hariç olarak 500 bin Euro yatırım yapmalısınız.

İspanya’da bir vergi numarasına ve banka hesabına sahip olmanız gerekiyor. Ziyaretiniz öncesinde satın alma işleminin detayları için danışmanlarımız evrak listesini hazırlayıp sizin adınıza süreçlerin takibini gerçekleştirir.

Golden Visa Programından Kimler Faydalanabilir?

 

Başvuru sahibi, Avrupa Birliği üyesi olmayan bir ülkenin vatandaşı olmalıdır.
Başvuru sahibinin adli sicil kaydı bulunmamalıdır.
Başvurusu sahibinin 280.000 Euro’dan başlayan farklı gayrimenkul seçeneklerine yatırım yapabilmesi gerekmektedir.

Program kriterlerine uygun olduğunuzu düşünüyorsanız, bizimle iletişime geçerek, kendiniz ve sevdikleriniz için yeni bir hayat ve karlı bir gayrimenkul yatırımı yapma fırsatını kaçırmayın.
Canlı sohbet kısmından uzman danışmanlarımız ile iletişime geçebilir, iletişim formuna bilgilerinizi bırakarak, Portekiz, İspanya, Yunanistan yatırım rehberlerine ulaşabilirsiniz.

Detaylı Bilgi:

Kullanıcı sözleşmesi metnini okudum.