Arama Sonuçları

Karadağ'da Şirket Kurun

Geleceğinizi Garanti Altına Alın!

Karadağ (Montenegro) ’da sadece 21 günde oturma ve çalışma izni almanın sırrı, şirket kurmak.

Tabii şimdi “Neden Karadağ?” dediğinizi duyar gibiyiz. O zaman hemen şu detayı verelim: Hızla gelişen ekonomisi sayesinde Avrupa Birliği’ne üye olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Karadağ, size oldukça uygun ve kolay bir şekilde Avrupalı olmanız için bugünden eşsiz bir fırsat sunuyor. Unutmayın, Avrupa Birliği’ne üye olduktan sonra bu avantajlı teklif son bulacak! 

Gelin, şimdi biraz ülkeyi tanıyalım.

Adriyatik kıyılarında, Avrupa’nın kalbinde!

Avrupa’nın en büyük şehirlerine sadece birkaç saat mesafedeki konumu ile Karadağ, size istediğiniz zaman istediğiniz yere hızlıca ulaşma imkanı veriyor. Üç uluslararası havaalanı sayesinde; Londra, Paris, Roma, Münih, Viyana, Moskova, Zürih, İstanbul, Varşova ve diğer tüm popüler Avrupa başkentleri yanı başınızda… Sadece bir ya da iki saatlik uçuşlarla…

Yaşam keyfi çok, pahalılık az!

Diğer Avrupa ülkeleri ile kıyaslandığında Karadağ’da yaşam oldukça ucuz.
Çekirdek bir ailenin giderlerini göz önünde bulundurarak örnek vermemiz gerekirse; aylık mutfak masrafı 250 Euro, ulaşım 150 Euro, elektrik, telefon vb. masraflar 150 Euro civarındadır. Orta sınıf bir arabanın fiyatı ise sadece 15 bin Euro’dur.

karadag-montenegro-podgorica-vatandaslik-oturum-izni-sirket-kurma-nli-golden-visa-b

A’dan Z’ye Karadağ’da Yatırımın Avantajları

Yatırımda kazançlı, gelecekte Avrupalı olun!

Şirket kurulumunu gerçekleştirdikten sonra sadece 21 gün içerisinde alacağınız oturma ve çalışma izinleri sayesinde gayrimenkul alım ve satımında Karadağ vatandaşları ile eşit haklara sahip olacaksınız. Günümüzde ortalama gayrimenkul edinme fiyatları metrekare başına ortalama 2 bin EUR. Ancak şu anda gayrimenkul sektöründe rekabetin düşük olduğu ülkede, Avrupa Birliği’ne giriş ve global yatırım avantajlarından dolayı fiyatlar hızla yükselmeye başladı. Dolayısıyla hızlı davranan yatırımda kazançlı, gelecekte Avrupalı olur.

Çocuğunuza iyi bir eğitim hayalinizi gerçeğe dönüştürün!

Avrupa’nın gelişmiş eğitim sistemi ile çocuğunuz için hayalini kurduğunuz kaliteli eğitime ulaşma fırsatınız Karadağ’da. Ülkede uluslararası kabule sahip birçok özel ve devlet okulu bulunuyor. Eğitim sistemi, üniversite öncesi 12 yıl olması itibariyle Türkiye ile benzerlik gösteriyor. 3 – 19 yaş arası İngilizce eğitim veren ve uluslararası bakalorya diploma programı sunan hem gündüzlü hem de yatılı okullar, Karadağ’a göç eden ailelerin öncelikli tercihi oluyor. Bunun yanı sıra meslek okulu eğitimi almak isteyenler için de birbirinden kaliteli okul seçenekleri mevcut.

İstikrarlı ekonomisi ile yarınlara güvenle bakın!

Karadağ’ın resmi para birimi, dünyanın en güvenli para birimlerinden biri olan Euro’dur ve Euro’nun resmi para birimi olarak kabul edilmesiyle birlikte ülke ekonomisi önemli bir büyüme trendine girmiştir. Enflasyon %3.6’ya gerilemiş; reel GSYH (Gayri Safi Yurt İçi Hasıla) 2004 yılından günümüze %3.4 oranında büyümüştür. Üstelik iş kuranlara da, %9 gibi düşük bir düzeyde tutulan gelir vergisi oranı gibi benzersiz avantajlar sunmaktadır. Bunun yanı sıra, güvenli mal-mülk hakları ve eğitimli genç iş gücüne erişim imkanları da bulunmaktadır.

Dünyadaki en hızlı büyüme oranına sahip turizm yatırımları sayesinde ekonomi daha da canlanmıştır. Karadağ’da turizm yatırımları, son dört yılda yaklaşık %20 oranında artış göstermiştir. Ülkede şu anda faaliyet gösteren 50 binin üzerinde turizm şirketi bulunmaktadır ve ülkeye 3 milyar EUR yabancı yatırım gerçekleşmiştir. Akdeniz ve Balkan kültürlerinin buluştuğu Karadağ, son rakamlara göre yılda 2 milyondan fazla turist almaktadır ve turistlerin yarısı ülkeye deniz yolu ile gelmektedir.

Karadağ Hakkında Unutulmaması Gerekenler:

Zamanında Karar Veren, Yatırım Avantajlarını Kaçırmaz!
  • Şu anda 620 bin nüfusa sahip olan Karadağ büyüyor ve yabancı yatırımcılara büyük fırsatlar sunuyor.
  • Avrupa’nın kabinde yer alıyor ve Podgorica Havaalanı’ndan İstanbul’a sadece bir buçuk saatlik kısa bir yolculukla ulaşılıyor.
  • Hızla gelişen ekonomisi ile avrupa birliği’ne girme süresi gittikçe kısalıyor. Yani kolayca Avrupalı olmak için bunlar son seneler olarak değerlendiriyor.
  • Karadağ, günümüzde Türk vatandaşlarına vize uygulamıyor. Ancak AB üyesi olduktan sonra durum değişecek ve diğer AB ülkeleri gibi, Türkler Schengen vizesi ile ülkeye giriş yapabilecek.
  • Şirket kurulduktan sadece 21 gün sonra çalışma ve oturum izni veren Karadağ’da bu kolaylık AB üyesi olduktan sonra son bulacak.
  • İnanılmaz düşük vergi oranları ile, sadece %9 oranında kurumlar vergisi ödeyerek kuracağınız şirketinizden dünyanın her yerine fatura kesebilirsiniz.
  • Son 5 yılda ülkeye gelen yatırımların çoğu; Amerika, Kanada, Rusya, İsviçre, Azerbaycan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Türkiye gibi ülkelerin dünyaca ünlü şirketleri tarafından gerçekleşmiştir.
  • Türkiye’den Doğuş Grubu, Net holding, Global Yatırım hHolding, Gintaş gibi büyük şirketler yatırımlarıyla Karadağ’da faaliyet göstermektedir.

Karadağ Programından Kimler Faydalanabilir?

 

Başvuru sahibi, Avrupa Birliği üyesi olmayan bir ülkenin vatandaşı olmalıdır.
Başvuru sahibinin adli sicil kaydı bulunmamalıdır.
Başvurusu sahibinin 50.000 Euro’dan başlayan farklı gayrimenkul seçeneklerine yatırım yapabilmesi gerekmektedir.

Program kriterlerine uygun olduğunuzu düşünüyorsanız, bizimle iletişime geçerek, kendiniz ve sevdikleriniz için yeni bir hayat ve karlı bir gayrimenkul yatırımı yapma fırsatını kaçırmayın.
Canlı sohbet kısmından uzman danışmanlarımız ile iletişime geçebilir, iletişim formuna bilgilerinizi bırakarak, Portekiz, İspanya, Yunanistan yatırım rehberlerine ulaşabilirsiniz.

Detaylı Bilgi:

Kullanıcı sözleşmesi metnini okudum.