Arama Sonuçları

Portekiz Golden Visa ile Avrupa Birliği

Pasaportuna Sahip Olmak Çok Kolay!

Golden Visa (Altın Vize) Portekiz programı, Portekiz’de gayrimenkul yatırımı yaparak süresiz oturum izni almanıza ve Schengen ülkelerinde serbest dolaşım hakkı elde etmenize olanak tanıyan ayrıcalıklı bir oturum programıdır. Üstelik 6 yıl içerisinde yılda sadece bir hafta gün Portekiz’de konaklayarak, Avrupa Birliği pasaportuna sahip olabilirsiniz.

Tüm Detaylarıyla Portekiz Golden Visa Süreci

Başvurunun İlk Adımı, Gayrimenkul Yatırımı!

Portekiz’in dilediğiniz bölgesinde satın alacağınız €500.000 tutarında bir gayrimenkul ile Portekiz Golden Visa programına katılmaya hak kazanabilirsiniz. Golden Visa programında en çok tercih edilen yöntem olan gayrimenkul yatırımı aracılığıyla programa katıldıktan sonra Portekiz’de oturma hakkı ve Schengen ülkelerinin tamamında serbest dolaşım hakkı elde edersiniz.

Vatandaşlık kazanmaya giden 6 yıllık süreçte, gayrimenkulünüzü dilerseniz kiraya verebilir, 6 yılın sonunda da vatandaşlık hakkı kazandığınızda dilerseniz satabilirsiniz.

Gayrimenkulünüzü satın aldıktan sonra başvuru dosyanız hemen hazırlanır ve onaylanmasını takiben 3 ila 8 ay gibi bir zaman diliminde hem Portekiz’de oturma hakkına hem de Schengen ülkeleri içinde serbest dolaşım imkanına sahip olabilirsiniz.

NLI Goldenvisa Portekiz Ev Alana Çifte Vatandaşlık, Gayrimenkul, Yatırımcı Vizesi, Satılık Ev, Daire
Hızlı Sonuç!

Portekiz Golden Visa programının en önemli özelliklerinden birisi oturum hakkı başvurunuzun hızlı sonuçlanmasıdır.

İlk etapta 1 yıllık oturum hakkı elde edersiniz. 1 yıllık oturum hakkından sonra 2 yıllık dönemler halinde oturum izni iki defa daha uzatılır. 6. yılın sonunda ise Portekiz vatandaşlığına başvuru yapma ve Avrupa Birliği pasaportu sahibi olma imkanını elde edersiniz.

Her Yıl 1 Hafta Portekiz’de Kalın, Vatandaşlığı Alın!

Türkiye’deki iş ve özel hayatınızı sekteye uğratmadan, yılda sadece 1 hafta Portekiz’de bulunarak, 6 yıl boyunca oturma iznine ve 6 yılın sonunda da vatandaşlığa hak kazanabilmeniz, Portekiz Golden Visa programının sunduğu eşsiz avantajlardan biridir.

Başvurduğunuz ilk yıl içinde en az 7 gün, sonraki 2 yıllık dönemlerde de en az 14 günlük sürelerle Portekiz’de bulunmanız yeterlidir. Yani 6 yıl içinde toplam yılda 1 hafta geçirerek Portekiz’de bulunmanız ve gerekli yatırım koşullarını sağlamanız halinde vatandaşlığa hak kazanabilirsiniz.

NLI Goldenvisa Portekiz Ev Alana Çifte Vatandaşlık, Gayrimenkul, Yatırımcı Vizesi, Satılık Ev, Daire
Geleceğe Yaptığınız Yatırım

Bugünden Kazandırıyor!

Eğer gayrimenkul yatırımı ile Golden Visa programına katılmaya karar verdiyseniz, bu süreç boyunca sahip olduğunuz gayrimenkulü kiraya vererek gelir de elde edebilirsiniz.

Üstelik oldukça avantajlı vergi politikalarına ve düşük kredi faizleri sayesinde de rahat bir ticaret ortamına sahip olan Portekiz, Schengen üyesi ülkelerden biri olduğundan programa başvuru yaptıktan sonraki süreçte alacağınız oturma izniyle Schengen bölgesinde serbest dolaşım hakkına da sahip olursunuz.

Portekiz pasaportu ise, hâlihazırda Schengen ülkeleri de dahil 170 ülkeye vizesiz seyahat imkanı sağlamaktadır.

Portekiz Golden Visa Başvuru Koşulları:
 • Başvuru sahibi, Avrupa Birliği üyesi olmayan bir ülkenin vatandaşı olmalıdır.
 • Başvuru sahibinin Portekiz’den, aşağıdaki kriterlerde bir gayrimenkul satın alması gerekmektedir. Belirtilen gayrimenkul tutarının tamamı satış sözleşmesinin imzalanmasının ardından ödenmelidir. Mortgage veya kredi ile yatırım yapmak mümkün değildir.
  • Şehirlerde ve yüksek nüfus yoğunluğuna sahip lokasyonlarda, 30 yaşından genç, toplam değeri 500,000 Euro olan bir veya birden fazla gayrimenkul
  • Şehirlerde ve yüksek nüfus yoğunluğuna sahip lokasyonlarda , 30 yaşından büyük, toplam değeri 350,000 Euro olan bir veya birden fazla gayrimenkul
  • Düşük nüfus yoğunluğuna sahip lokasyonlarda, 30 yaşından büyük, toplam değeri 280,000 Euro olan bir veya birden fazla gayrimenkul
 • Başvuru sahibinin adli sicil kaydı bulunmamalıdır.
Başvurunun Temel Koşulu, Nitelikli Yatırım!

Nitelikli bir yatırım yaptığınızı ispat etmek, Portekiz Golden Visa başvurusunda sizi başarıya götüren en önemli koşuldur.

Kentsel dönüşüm bölgelerinden birinde yer alan ve en az 350.000 Euro değerinde bir gayrimenkulün satın alınması veya herhangi bir mevkide, istediğiniz donanımlarda ve en az 500.000 Euro değerinde bir gayrimenkulün satın alınması mutlaka sağlanması gereken yatırım koşullarıdır. Bu koşulları yerine getiren bir yatırım yaptığınızda ve talep edilen tüm belgeleri sunduğunuzda 3 ila 8 ay arasında değişen Golden Visa Başvuru sürecini başarıya tamamlamaya hak kazanacaksınız.

GoldenVisa, Eşsiz Avantajlarla Size Avrupa’nın Altın Anahtarını Sunuyor!
 • Portekiz ve diğer tüm Schengen ülkelerine vizesiz giriş yapma hakkı
 • Gayrimenkul yatırımı ile hızlıca oturum hakkı kazanımı
 • Oturum hakkının yanı sıra, Portekiz sınırları dahilinde bir Portekiz vatandaşının sahip olduğu tüm sağlık ve eğitim hizmetlerinden faydalanma ve çalışma hakkına sahip olma ayrıcalığı
 • Yatırımcı ile birlikte 21 yaşın altındaki diğer aile fertlerinin de programa dahil olma hakkı
 • 21 yaşın üstünde, öğrenim gören aile fertlerinin kazanılan haklar doğrultusunda eğitimine yurt dışında devam etme fırsatı
 • Programa dahil olduktan ve oturma iznini aldıktan sonra yılda sadece 1 hafta Portekiz’de ikamet ederek, 6 yılın sonunda Portekiz vatandaşlığına başvurma hakkı
 • 6 yıllık süre içerisinde gayrimenkulünüzü kiraya verme ve vatandaşlığa hak kazandıktan sonra satma hakkı

Portekiz Golden Visa Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Portekiz çifte vatandaşlığına sahip olmak için devletin belirlediği yatırım miktarlarında bir veya birden fazla gayrimenkul yatırımı yapmak gerekmektedir. Bu yatırımı gerçekleştirdikten 6 yıl sonra vatandaşlık başvurusu yapabilirsiniz. Başvuru yapmak için 6 yıl boyunca, yılda sadece 1 hafta Portekiz’de geçirmeniz yeterlidir.

1- Başvuru sahibi Avrupa Birliği üyesi olmayan bir ülkenin vatandaşı olmalıdır.
2- Portekiz çifte vatandaşlığına sahip olmak için;

– Şehirlerde ve yüksek nüfus yoğunluğuna sahip lokasyonlarda, 30 yaşından genç, toplam değeri 500 bin Euro olan, bir veya birden fazla gayrimenkul,

– Şehirlerde ve yüksek nüfus yoğunluğuna sahip lokasyonlarda, 30 yaşından büyük, toplam değeri 350 bin Euro olan bir veya birden fazla gayrimenkul,

– Düşük nüfus yoğunluğuna sahip lokasyonlarda, 30 yaşından büyük, toplam değeri 280 bin Euro olan bir veya birden fazla gayrimenkul,

yatırımı yapmak gereklidir.


3- Başvuru sahibinin geçerli bir sağlık sigortası olmalıdır.
4- Başvuru sahibinin adli sicil kaydı bulunmamalıdır ve ülkeye legal yollardan girmiş olması gerekmektedir.
5- Başvuru sahibinin 6 yıl boyunca Portekiz’de 1 hafta geçirmesi gereklidir.

Portekiz Golden Visa Programı, Avrupa Birliği dışındaki yatırımcıların ülkede gayrimenkul satın almasını teşvik eden ve belli bir süreç sonunda kalıcı oturum şansı sunan, hem Portekiz Parlamentosu’nda yasalaşmış hem de AB Komisyonu denetiminde olan göçmenlik programıdır.

Portekiz Golden Visa Programı kapsamında kalıcı oturum izni yolunda ilk olarak hem yatırımcılar hem de aileleri için 1 yıl süreli vize çıkar. Bu süre sonunda vize, her defasında 2’şer yıllık periyotlar halinde uzatılabilir. Toplam 5 yıl sonunda, yatırımcı ve ailesi kalıcı oturum hakkı kazanır ve her defasında oturum iznini 5’er yıllık sürelerle uzatabilir.

Portekiz çifte vatandaşlığına sahip olmak için;

– Şehirlerde ve yüksek nüfus yoğunluğuna sahip lokasyonlarda, 30 yaşından genç, toplam değeri 500 bin Euro olan, bir veya birden fazla gayrimenkul,

– Şehirlerde ve yüksek nüfus yoğunluğuna sahip lokasyonlarda, 30 yaşından büyük, toplam değeri 350 bin Euro olan bir veya birden fazla gayrimenkul,

– Düşük nüfus yoğunluğuna sahip lokasyonlarda, 30 yaşından büyük, toplam değeri 280 bin Euro olan bir veya birden fazla gayrimenkul,

yatırımı yapmak gereklidir.

Portekiz’de bir vergi numarasına ve banka hesabına sahip olmanız gerekiyor. Ziyaretiniz öncesinde satın alma işleminin detayları için danışmanlarımız evrak listesini hazırlayıp sizin adınıza süreçlerin takibini gerçekleştirir.

Golden Visa Programından Kimler Faydalanabilir?

 

Başvuru sahibi, Avrupa Birliği üyesi olmayan bir ülkenin vatandaşı olmalıdır.
Başvuru sahibinin adli sicil kaydı bulunmamalıdır.
Başvurusu sahibinin 350.000 Euro’dan başlayan farklı gayrimenkul seçeneklerine yatırım yapabilmesi gerekmektedir.

Program kriterlerine uygun olduğunuzu düşünüyorsanız, bizimle iletişime geçerek, kendiniz ve sevdikleriniz için yeni bir hayat ve karlı bir gayrimenkul yatırımı yapma fırsatını kaçırmayın.
Canlı sohbet kısmından uzman danışmanlarımız ile iletişime geçebilir, iletişim formuna bilgilerinizi bırakarak, Portekiz, İspanya, Yunanistan yatırım rehberlerine ulaşabilirsiniz.

Detaylı Bilgi:

Kullanıcı sözleşmesi metnini okudum.