Arama Sonuçları

Yunanistan Golden Visa ile Yunanistan'da Ev Sahibi Oun!

Yunanistan Golden Visa (Altın Vize) programı, Yunanistan’da gayrimenkul yatırımı yaparak oturum izni almanıza ve Schengen ülkelerinde serbest dolaşım hakkı elde etmenize olanak tanıyan ayrıcalıklı bir oturum programıdır.

Ülke ekonomisine katkıda bulunmak ve ülkeye gelen yabancı yatırımları artırmak amacıyla birçok Avrupa Birliği ülkesi tarafından uygulanan oturma izni ve vatandaşlık programlarından biri olan Golden Visa ile Yunanistan’da en az 250.000 EURO değerinde gayrimenkul satın alarak kalıcı oturma izni alıp, Schengen bölgesinde yer alan ülkelere vizesiz seyahat edebilirsiniz.

Tüm Detaylarıyla Yunanistan Golden Visa Süreci

Kolay, Hızlı, Avantajlı!
NLI Goldenvisa Yunanistan Ev Alana Çifte Vatandaşlık, Gayrimenkul, Yatırımcı Vizesi, Satılık Ev, Daire

Yunanistan Golden Visa programı, diğer Avrupa Birliği ülkelerinde uygulanmakta olan programlar ile kıyaslandığından öngörülen yatırım tutarının daha uygun olması açısından en avantajlısıdır.

Yapacağınız gayrimenkul yatırımı aracılığıyla programa katıldıktan sonra Yunanistan’da oturma hakkı ve Schengen ülkelerinin tamamında serbest dolaşım hakkı elde edersiniz. Oturma izni 5 yıllık süre ile verilir ve her 5 yılda bir bu oturma iznini yenilemeniz gerekir.

Yunanistan Golden Visa Başvuru Koşulları:
 • Başvuru sahibi, Avrupa Birliği üyesi olmayan bir ülkenin vatandaşı olmalıdır.
 • Başvuru sahibinin Yunanistan’da en az 250.000 EURO değerinde gayrimenkul satın alması gerekmektedir. Belirtilen gayrimenkul tutarının tamamı satış sözleşmesinin imzalanmasının ardından ödenmelidir. Mortgage veya kredi ile yatırım yapmak mümkün değildir.
 • Başvuru koşulu olan en az 250.000 EURO değerinde gayrimenkul yatırımı, tek bir gayrimenkule yapılmak zorunda değildir. Birden fazla gayrimenkul satın alınması durumunda, bu gayrimenkullerin toplam tutarının 250,000 EURO olması koşulu aranmaktadır.
 • Başvuru sahibinin geçerli bir sağlık sigortası olmalıdır. Eğer yok ise, başvuru öncesinde firmamız tarafımızdan gerekli sigorta işlemleri gerçekleştirilmelidir.
 • Başvuru sahibinin adli sicil kaydı bulunmamalıdır.
Avrupa’nın Altın Anahtarı Elinizde!
 • Yunanistan ve diğer tüm Schengen ülkelerine vizesiz giriş yapma hakkı
 • Gayrimenkul yatırımı ile hızlıca oturum hakkı kazanımı
 • Yatırımcı ile birlikte eşinin ve 21 yaşın altındaki diğer aile fertlerinin de programa dahil olma hakkı
 • Yunanistan’da ikamet etme zorunluluğu olmadan, kalıcı oturma izni kazanma hakkı
 • 7 yıl sürekli ikamet edilir ise, Yunanistan vatandaşlığıma başvuru hakkı
 • Oturum hakkı kazandıktan sonra gayrimenkulünüzü kiraya verme hakkı
NLI Goldenvisa Yunanistan Ev Alana Çifte Vatandaşlık, Gayrimenkul, Yatırımcı Vizesi, Satılık Ev, Daire
Yunanistan Golden Visa Hakkında

Unutulmaması Gerekenler!

 • Yatırımcı sadece oturma iznine hak kazanır, çalışma iznine sahip olamaz.
 • Vatandaşlık başvurusu oldukça zordur. 7 yıl boyunca sürekli ikamet etme koşulu aranır ve bu sürenin sonunda vatandaşlık başvurusuna hak kazanılır. 7 yıl boyunca sürekli ikamet zorunluluğu, her yılın en az 183 gününü Yunanistan’da geçirmeniz gerektiği anlamına gelir.
 • Alım – satım vergileri, göreceli olarak diğer Avrupa ülkelerine göre daha yüksektir.

Yunanistan Golden Visa Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Yunanistan çifte vatandaşlığına sahip olmak için 250 bin Euro değerinde, bir veya birden fazla yatırım yapmak gereklidir. Bu yatırımın ardından kalıcı oturum şansı verilmiyor ancak yatırımcı, satın aldığı konutu elinde tutması koşuluyla, her 5 yılda bir, geçici oturum iznini uzatma imkanına sahip oluyor. Vatandaşlık almak ise ancak 7 yıl sonra mümkün olabiliyor ve Yunanistan’da sürekli ikamet şartı aranıyor.

1- Başvuru sahibi, Avrupa Birliği üyesi olmayan bir ülkenin vatandaşı olmalıdır.
2- Başvuru sahibi, Yunanistan’da en az 250 bin Euro değerinde gayrimenkul satın almalıdır ve bu tutarın tamamı satış sözleşmesinin imzalanmasının ardından ödenmelidir.
3- Başvuru sahibinin adli sicil kaydı bulunmamalıdır ve ülkeye legal yollardan girmiş olması gerekmektedir.
4- Vatandaşlığa ancak 7 yıl sonra başvuru yapılabilmektedir ve sürekli oturum gerekliliğinin yerine getirilmesi şartı aranmaktadır.

2013 yılında Yunanistan hükümetinin uygulamaya aldığı Golden Visa Programı, Yunanistan’da en az 250 bin Euro değerinde konut alanlara 5 yıl süreli ikamet izni veren bir oturum programıdır.

1- Başvuru sahibi Avrupa Birliği üyesi olmayan bir ülkenin vatandaşı olmalıdır.
2- Başvuru sahibi Yunanistan’da en az 250 bin Euro değerinde gayrimenkul satın almalıdır ve bu tutarın tamamı satış sözleşmesinin imzalanmasının ardından ödenmelidir.
3- Başvuru sahibinin adli sicil kaydı bulunmamalıdır ve ülkeye legal yollardan girmiş olması gerekmektedir.
4- Vatandaşlığa ancak 7 yıl sonra başvuru yapılabilmektedir ve sürekli oturum gerekliliğinin yerine getirilmesi şartı aranmaktadır.

Vergi ve masraflar hariç olarak 250 bin Euro yatırım yapmalısınız.

Yunanistan’da bir vergi numarasına ve banka hesabına sahip olmanız gerekiyor. Ziyaretiniz öncesinde satın alma işleminin detayları için danışmanlarımız detaylı evrak listesini hazırlayıp, sizin adınıza süreçlerin takibini gerçekleştirir.

Golden Visa Programından Kimler Faydalanabilir?

 

Başvuru sahibi, Avrupa Birliği üyesi olmayan bir ülkenin vatandaşı olmalıdır.
Başvuru sahibinin adli sicil kaydı bulunmamalıdır.
Başvurusu sahibinin 280.000 Euro’dan başlayan farklı gayrimenkul seçeneklerine yatırım yapabilmesi gerekmektedir.

Program kriterlerine uygun olduğunuzu düşünüyorsanız, bizimle iletişime geçerek, kendiniz ve sevdikleriniz için yeni bir hayat ve karlı bir gayrimenkul yatırımı yapma fırsatını kaçırmayın.
Canlı sohbet kısmından uzman danışmanlarımız ile iletişime geçebilir, iletişim formuna bilgilerinizi bırakarak, Portekiz, İspanya, Yunanistan yatırım rehberlerine ulaşabilirsiniz.

Detaylı Bilgi:

Kullanıcı sözleşmesi metnini okudum.