Mülk Arama

€ 0 to € 10.000.000

We found 0 results. Do you want to load the results now ?
Mülk Arama

€ 0 to € 10.000.000

we found 0 results
Arama Sonuçları

Yunanistan Adalarında Nasıl Ev Sahibi Olabilirsiniz?

Tatil planları yapılmaya başlandığı anda akla ilk gelen destinasyonlardan olan Yunan adaları özellikle son yıllarda tabiri caizse Türklerin akınına uğramaktadır.

Peki bu çok severek, ziyaret ettiğimiz adalarda gayrimenkul yatırımı yapmak mümkün mü?

Yunanistan Adalarında Nasıl Ev Sahibi Olabilirsiniz-nli-golden-visa

Sizler için hazırladığımız haritada görebileceğiniz gibi, Yunanistan sınırına yakın bölgelerde gayrimenkul yatırımı yapmak maalesef yasal anlamda mümkün değil. Bu engel Avrupa Birliği üyesi olmayan tüm ülkelerin vatandaşları için geçerli bir durum. İşte tam da bu yasal engellerden dolayı, internet ortamında gördüğünüz ya da yerel emlakçılar tarafından aktarılan gayrimenkul alımı yapabileceğinize dair söylentilere dikkat etmenizi ve bu gibi tekliflere şüpheci yaklaşmanızı tavsiye ederiz. Mevcut bazı yönetimsel açıklardan faydalanarak ev edinme durumları, ilerleyen dönemlerde ulusal güvenlik sebebi ile işlem iptaline kadar gidebilmekte ve satış işleminin geçersiz sayılması bir yana, devam eden süreçte sadece vize ile giriş yapmak zorunda kalacağınız bu ülke ile onay sürecinde sıkıntılar yaşayabilir, evin satış sürecinde de oldukça masraflı bir durumla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda; Yunan adalarından ev satın alma planlarının, yatırım ya da yatırım yoluyla vatandaşlık gibi geleceğe dönük olmasından ziyade daha yazlık ev mantığında değerlendirilmesi gerektiğini söylemekte fayda var. Bu yönüyle baktığımızda, Türk vatandaşları için hem yakınlığı ve kara yolundan ulaşımı olması açısından hem de büyüleyici doğası itibariyle Thassos (Taşoz) adası en uygun alternatif olarak ön plana çıkmaktadır. İstanbul’dan arabaya bindiğinizde sadece 5 saat sonra ulaşabileceğiz Thassos adası, adeta burnunuzun ucundaki cennet. Muhteşem güzellikteki plajları, yemyeşil atmosferi ve yeme-içme mekanları ile aradığınız her şeyi bulabileceğiniz “tam donanımlı” diye adlandırabileceğimiz bir ada.

Diğer adalara baktığımızda ise, özellikle kışın deniz hatlarının az olması ve kötü hava koşulları yüzünden seferlerin yapılamaması gibi durumlar nedeniyle ulaşım epey zor olmaktadır.

O nedenle Yunanistan’da yatırım yapma planı olanların ana karadaki alternatifleri değerlendirmesini tavsiye ediyoruz. İhtiyacınız doğrultusunda seçeneklerinizi değerlendirmek ve detaylı bilgi almak için uzman danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Diğer Avrupa Gayrimenkul Yatırımlarını & Golden Visa Programlarını aşağıdaki bağlantılardan inceleyebilirsiniz.